איך אספנו מאות אלפי ש"ח מהרצפה בחברה? חלק 1

איך אספנו מאות אלפי ש"ח מהרצפה בחברה? חלק 1
זמן קריאה 2 דקות

הכסף שאתה אפילו לא חושד שאתה מפסיד

הרבה פעמים אנחנו בעוצמה עסקית מוצאים את עצמינו יושבים מול הלקוחות שלנו שמביטים לראשונה בניתוח מדויק כל כך של העסק שלהם ושגורם להם להגיב בפרץ צחוק או זיעה קרה, כשהם מבינים כמה כסף הם איבדו תחת ידם, כסף שהיה יכול לשכב כבר עכשיו בחשבון הבנק שלהם.

עצוב לראות שזה קרה סתם. לא בגלל התחרות, לא בגלל אמזון, לא בגלל המיתון או מצב המשק. זה קרה פשוט בשל חוסר תשומת לב לפרטים הנכונים.

כדי להמחיש לך על מה אנחנו מדברים אנחנו רוצים להראות לך שני נתונים כספיים, שנוצרו השנה בשני עסקים שונים.

שניהם מספרים את אותו הסיפור ממש: שניהם מראים שכסף, הרבה מאד כסף, מתגלגל סתם כך על הרצפה עסק. כמה זה ׳הרבה מאד כסף׳? תחשוב על מיליוני שקלים… אז מדוע בכלל אני טורח לספר לך על כך, אתה שואל? כיוון שאני רוצה להביא את הרעיון הבא לעומק התודעה שלך: קרוב לוודאי גם אצלך מתגלגל לא מעט כסף על הרצפה, כסף שאתה לא יודע עליו, וכל מה שאתה צריך לעשות הוא להושיט יד, ולהרים אותו.

אז תצטרף אלי ואראה לך את הפואנטה בסיפור.

בוא נסתכל על הגרף מטה ונבחן את הפרמטר הפיננסי החשוב עבורך כבעלים של עסק – רווח לפני מס. זהו המדד של עד כמה העסק שלך מתפקד היטב, זה הציון שאתה מקבל על ההתנהלות השנתית שלך, וממנוגם נגזרת כמות הכסף שאתה, כבעלים של העסק, תוכל לקחת השנה הביתה.

אז בוא נראה מה מספר לנו הגרף מטה לגבי תשעת החודשים הראשונים של 2018 לעומת תשעת החודשים הראשונים של 2017.

ניהול פיננסי

מה אנחנו רואים? אנחנו רואים שהרווח לפני מס גדל בצורה דראמטית. בסכום של למעלה מ- 2 מליון ש"ח, לפני מס.

ושים לב היטב, ואני מקווה שאתה יושב…

הרווח הזה גדל מבלי להביא לקוח אחד חדש (בפועל, העסק הזה אפילו ״פיטר״ כמעט 300 לקוחות בשנת 2018… אבל על זה בהמשך…). 2018 כולה צפויה, להערכתינו, להביא את העסק הזה לגידול של שלושה מליון ש"ח ברווח לפני מס בהשוואה לשנת 2017 המלאהשלושה מליון ש"ח זה לא סכום שהולך ברגל.

וזה לא קרה סתם.

מהכסף הזה סכום נכבד ילך לכיסו של בעל הבית לטובת שני נכסים לילדיו, וישאר לו סכום משמעותי לשיפור מצב ההון החוזר בעסק שלו, ולהפחתת חלקו של הבנק במימון העסק, סוף סוף אחרי יותר מדי שנים של ריצה אחרי הזנב.

יפה, נכון?

עכשיו אני רוצה להראות לך עוד אחד, רק כדי להראות לך שזה לא מקרי. והפעם הנה הנתונים של עסק קצת יותר קטן:

ניהול פיננסי

במה אתה צופה? אתה צופה בגידול של למעלה ממיליון ש"ח, ברווח לפני מס, על פני 9 חודשים בלבד.

ואיך זה יגמר בסוף השנה אתה שואל? להערכתינו, משהו כמו תוספת של מיליון שקלים בכיסו של בעל העסק. מיליון שקלים שעומדים להיות מוקצים להחזר הלוואות בעלים שהוזרמו לחברה בעת הקמתה, בפעם הראשונה מזה יותר מדי שנים. דמי כיס, אנחנו קוראים לכך.

נשמע קיצוני קצת… אולי. וזה בסדר. במקצוע שלנו, אופטימיזציה של עסקים, תשמח לדעת, שקיימות הרבה דרכים שאנשים פשוט לא מכירים, שיגרמו לעסק טוב להתחיל להדפיס כסף, והרבה. ואחרי כל כך הרבה שנים שאנחנו עושים רק את זה בעסקים, אתה יכול רק לנחש כמה כאלה כבר גילינו… אנחנו אוהבים לקרוא להם קיצורי דרך שגורמים לעסק שלך להניב. 

הצעד הראשון במסלול הזה עוברת בהבנה של שני נתונים בסיסיים:

  • לפני הכל אתה חייב לדעת מדוע העסק שלך לא ממצה היום את הפוטנציאל שלו,
  • ואז, לגלות היכן נמצאת הכספת שבה נעול הכסף שלך ומה הקוד הסודי שיפתח אותה ויאפשר לנו לחלץ ממנה עוד כמה מיליונים ש"ח כל שנה הביתה.

בסדרת פוסטים זאת נראה לך מה הפעולות שעשינו שסייעו לנו להשיג את האפקט המדובר.

ונתחיל בנתון החשוב הראשון – הבנה של תמהיל ההכנסות בעסק שלך.מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים