איך להפוך את העובדים שלך לצוות קומנדו?

איך להפוך את העובדים שלך לצוות קומנדו?
זמן קריאה 2 דקות

איך להפוך את העובדים שלך לצוות קומנדו?

הנה נתון חשוב:

״נכונות של עובד״ היא משאב אולטימטיבי, שיכול לצמוח או להתכלות.

מנהלים רבים מחזיקים בדעה או רעיון שהם קונים עבודה מהעובדים שלהם, ושבאופן פלא, מהרגע שהעובד מקבל שכר לעסק הוא מגיע לקבל עבודה – בכמות ובהיקף הרצוי.

המנהלים הללו מבינים שזו העבודה שלהם "לכרות" (מלשון כרייה) את המשאב הזה מהעובד, והם עושים זאת על ידי מתן הוראות ופקודות, הרבה פעמים בצורה מאוד נוקשית, פיקודית או כוחנית.

לרוע המזל, אם היית מסוגל להתלוות אלינו לכמה שבועות, מהר מאוד היית מגלה דבר מאוד מעניין. המנהלים הללו, הכוחניים, הדורסניים – מצליחים לעשות משהו שמחקרים אחרי מחקרים מאשרים:

הם מצליחים לייצר אנשים בלי נכונות.

אז בוא נחשוב לרגע, מה אתה באמת קונה מהעובדים שלך?

זה דורש כמה מילים. מה אתה באמת קונה מהעובדים שלך? עבודה כלשהי, נכון?

ומי עושה את העבודה הזו? העובדים, נכון?

ובמה תלויה איכות העבודה, ההספק בעבודה, היכולת לפתור בעיות בעבודה או השגת היעדים שאתה מעמיד לעובדים שלך?

בעובד, נכון? או ליתר דיוק, בנכונות של העובד שלך לתת לך מעצמו יותר. להתאמץ. לחשוב. להתמודד עם בעיה בעצמו. לשמור על האינטרסים שלך.

זה נכון במיוחד בתפקידים היותר חשובים, וזה נכון קצת פחות בתפקידים פשוטים מאוד כמו "מניחי לבנים" או "סבלים" (ואלו, יש לי הודעה בשבילך, תפקידים שהולכים ונעלמים מהעולם…).

עכשיו, מחקרים רבים מאשרים את העובדה שמנהלים שמסוגלים לייצר אצל העובדים שלהם נכונות – מקבלים איכות עבודה טובה יותר.

יעוץ עסקי מוטיבציה עובדים

זה לא השכר או התנאים

זה לא השכר. אלו אינם התנאים. זו לא העובדה שיש שולחן סנוקר בחדר אוכל, או שמגישים להם מזון משובח בקפיטריה שדומה למסעדה של שני כוכבים במדריך המסעדות 'מישלין'.

זו העובדה שהמנהל הישיר שלהם מצליח (או לא מצליח) לטפח בהם את הנכונות. וזו העובדה שהמנהל הישיר שלהם מצליח להשמיד כל נכונות שהיתה בהם, על ידי התנהלות שגויה.

ואגב, מחקרים מאשרים שזו הסיבה הראשית והעיקרית לכך שעובדים מתפטרים ממקום עבודה (בניגוד לדעה השגויה שמדובר בתנאים או כסף).

אם קשה לך לתפוס את המשמעות של "לטפח נכונות", מספיק שתדמיין את עצמך מגיע הביתה, ואת אשתך נובחת עליך: "שוב השארת את הזבל אחרי שאמרתי לך להוריד אותו בבוקר, לך תוריד אותו עכשיו, עצלן אחד, למה אני בכלל מחזיקה אותך בבית, אני לא מבינה. ואחרי שתעשה את זה, שלא תעז לשבת על הספה ולקרוא עיתון כי עבר עליך יום קשה, מה שתעשה הוא להעיף את הישבן שלך להביא מהסופר מצרכים. עייף לא מעניין אותי. עבודה אני רוצה. אני לא מבינה מדוע אתה לא משתמש בשכל שלך בעצמך. כל דבר אני צריכה לומר לך לעשות? בגדים נקיים הוא רוצה בבוקר, הטפיל…"

בנקודה הזו אני מתעלם בנון-שלאנטיות מכל הקוראים שואלים בתמיהה: "הלו! מהיכן אתה מכיר את חדווה, אשתי?"

בוא נראה יחד, מה קורה כשאדם מאבד את הנכונות?

נכון, התפקוד שלו מתמוטט. הוא לא נעלם, בורח או מסתלק, בדיוק כמו שהמנכ"ל בדוגמה שלנו לא ברח מהבית (בטח לא מייד). אבל הוא מוצא דרכים להתחמק מהעבודה. הוא מפתח יכולות להתחמק מהמשימות או ״להיראות כאילו הוא עושה אותן״ או שהוא ממציא דרכים לעשות את המינימום הנדרש כדי שיניחו לו. הוא מגלה יכולות נהדרות להתפוגג ולהיעלם כך שלא יטרידו אותו בדברים שקשורים לעשייה ממש. מדוע?

משום שמה שחדווה עושה גורם לו לאבד את מעט הנכונות שכן הייתה לו לעזור לחדווה.

בנקודה הזו אני שוב, מתעלם בנון-שלאנטיות מכל הקוראות שזועקות בפליאה: "היי! מהיכן אתה מכיר את ירוסלב, בעלי?"

לסיכום:

בחיים בכלל, ובעבודה בפרט, אתה לא יכול לקבל עבודה מעולה בלי לטפח נכונות מצד העובד. מי אומר? "חדווה" וגם בעלה – "ירוסלב".

כיצד מטפחים נכונות?

במייל הבא אסביר לך כיצד עושים זאת.

מלא פרטיך מטה כדי להבטיח שאתה מצטרף אלינו להמשך הדיון ושתקבל מאיתנו את המיילים הבאים בנושא.מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים