איך לתגמל מנכ"ל בלי להרוס את העסק? חלק 1

איך לתגמל מנכ"ל בלי להרוס את העסק? חלק 1
זמן קריאה 3 דקות

כוחו של תמריץ – ניסוי מרתק

יום אחד, אחרי שאתה מנהל את העסק הרבה שנים, אתה מתחיל לחשוב על העסקת מנכ"ל. הרעיון מפתה… נביא מישהו שיקח את כל האחריות ואת כל הרעש אליו, נתפנה לפיתוח עסקי, נוריד קצת עומס.

אבל בדיוק אז, עולה השאלה איך בכלל מתגמלים מנכ"ל כזה, ומה הסיכונים של המהלך הקריטי הזה.

בסדרת הפוסטים הזו, נעבור על המוסכמות שבתעשייה, ואולי חשוב מזה ננתח יחד את מודלי התגמול המקובלים, ואת היתרונות והחסרונות שלהם, כדי שלא יקרה לך מה שקרה לחגי, בעל רשת בינונית שהגיע לאחרונה לכותרות העיתונים בנסיבות לא מחמיאות.

מה קרה? ובכן, הסיפור הקצר (והאמיתי) הוא כך:

בעל עסק בנה רשת מצליחה ורווחית. בעל עסק רצה לעבוד פחות קשה, ולקח מנכ"ל מוכשר ממתחרה ידוע, גדול ורציני, העביר את המושכות ויצא לחופש.

אחרי חצי שנה, מנכ"ל קורא לבעל עסק להגיע מהר לארץ (מלונדון) כי יש בעיה קטנה.

הבעיה הקטנה היא חור גדול בתקציב שנגרם מהתרחבות לא מתוכננת. זו הופכת לכדור שלג של אשראים וסחרור פיננסי. אדון מנכ"ל עוזב את הספינה הטובעת כי "הוא מיצה את האתגרים ורוצה להמשיך להתפתח מקצועית בעסקים אחרים". הבעלים נאבק שנתיים בספינה הטובעת. העסק מגיע להליך הקפאת הליכים בבית המשפט ובעל העסק שחתום אישית על כל האשראים הופך פושט רגל.

יש הרבה טעויות שגרמו לקריסה העצובה והלא דרושה הזו, אבל כדי להציג ולהסביר את הטעות הכי הכי גדולה שחשובה לנו כרגע, את הדגל האדום מספר 1 שמתנופף בעוז מעל כל הפרשה (והמון סיפורים עצובים דומים שיש לי "תענוג" מפוקפק לשמוע) אני רוצה לגייס את אחד המשקיעים הכי גדולים בהסטוריה האמריקאית, ולהשתמש במילותיו שלו (מר צ׳ארלי מאנגר, שותפו של מר וורן באפט, אחד מחמשת האנשים העשירים ביותר בעולם כולו, מיליארדר בזכות עצמו, ובקלות רבה אחד האנשים החדים והחריפים ביותר בכל עולם העסקים):

"לדעתי, כל חיי השתייכתי לקבוצת חמשת האחוזים הגבוהים ביותר במונחי היכולת להבין את כוחם של תמריצים. ולמרות זאת, כל חיי הפחתתי בחשיבותם. לא עוברת שנה שבה אני לא 'חוטף' הפתעה שמכריחה אותי ללמוד להעריך באופן מלא יותר את שיעור כוחם האמיתי של תמריצים."

תמריצים

אחת האמיתות המאוד מאוד חשובות בחיים ובעסקים בכלל, קשורה לתמריצים. תמריץ יוצר מוטיבציה חזקה מאוד להשיג יעד שקבעת וזה נהדר. מי לא היה רוצה שהמנכ"ל שלו יהיה בעל מוטיבציה חזקה להשיג את היעד שהוא קבע? אלא שכאן, מתחילה בעיה מאוד מאוד מורכבת. כדי להבין אותה, תן לי לספר לך על חבר, כלכלן, שהחליט לרתום את כוחו של תמריץ בבית בניסוי מרתק.

כוחו של תמריץ – ניסוי מרתק

הקורבן לניסוי נבחר ביתו בת השלוש שסירבה להיפרד מהחיתולים ועוד יותר סרבה להתיישב על הסיר. ידידי הכלכלן רב התושיה החליט להשתמש בכוחו של התמריץ לתת דחיפה קטנה לכוחות הטבע (בתקווה שיוכל לצאת לטיול המשפחתי הבא בלי חיתולים).

הדרך? ידידי הכלכלן כרע ברך והסביר לביתו הבלונדינית הקטנה:

״אם תעשי פיפי בסיר, תקבלי סוכריה״.

החמודה הקטנה חכחה בדעתה והודיעה לו בשמחה שהיא מקבלת את ההצעה. מייד התיישבה על הסיר לעשות מה שצריך.

בסוף העניינים, היא קיבלה סוכריה לפי תוכנית התמריצים הגאונית.

ידידי חייך חיוך נצחון מאוזן אל אוזן אל בת זוגתו. "אמרתי לך", הוא אמר, "תמריצים זה דבר נהדר. הדבר הכי יפה בהם הוא שאתה מקבל בדיוק מה שאתה מתמרץ!". כלכלה פותרת את כל הבעיות!

תוך שזוגתו מהנהנת בשמחה, הוא מרגיש ידיים קטנות מושכות בחולצתו.

"אבא", אומרת הקטנה, "יש לי פיפי! סיר!".

מאושר, האב הגאה מגיש שוב את הסיר, והופ, הקטנטונת עושה מה שצריך וקמה מייד עם שתי טיפות בסיר.

"אבא, סוכריה!".

חמש דקות אחר כך, כשהסוכריה נגמרה, שוב.

"אבא, סיר!" שתי טיפות. "אבא – סוכריה!"

רבע שעה אחרכך, כשכל חבילת הסוכריות נגמרה, ופעוטה אחת רצה בבית תחת השפעת התקפת סוכר, ידידי הכלכלן נשבר.

מתוסכל ומיואש הוא סיפר לי את מסקנותיו מהניסוי: "תמריצים זה דבר נהדר" הוא אמר לי בייאוש. "אתה יודע מה הבעיה איתם? הבעיה היא שאתה מקבל בדיוק את מה שאתה מתמרץ!"

בסדרת פוסטים זו נבחן יחד את צורות התגמול הנפוצות, וממה עליך להיזהר. מי יודע, אולי אפילו נעלה יחד על כמה רעיונות מעולים שבהם תוכל להשתמש כדי לבנות מודל תגמול חכם יותר בעסק שלך!

בפוסט הבא נדון בשיטת התמרוץ הבסיסית ביותר – לפי מכירות.



מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים