בעיות בין שותפים – לא דוחפים באותו הכוח – חלק 5

בעיות בין שותפים – לא דוחפים באותו הכוח – חלק 5
זמן קריאה 2 דקות

ניהול תקין

בפוסט הקודם שוחחנו כיצד השלב הראשון בטיפול בבעיה מורכב מצעד בשם בניית מעורבות מחודשת וכיצד מטרתו של הצעד היא לאפשר לשותף שחמק לאזור נוחות שקט להביט אל תוצאות הפעילות העסקית ועל מידת החשיפה הפרטית שלו לפעילות העסקית, במטרה לערב אותו ולרענן את כוונתו המקורית לבנות עסק מצליח. לאחריו מתבצע צעד עדכון המבנה הארגוני שמאפשר לנתח בצורה עניינית את עומסי העבודה שבין השותפים וצעד מדדים שבוחן את מדדי התפוקה שמשיג השותף הפסיבי באזור אחריותו.

הצעד האחרון בסדרת הצעדים לטיפול בבעיות שותפים שלא דוחפים באותו הכוח, נקרא שלב הניהול התקין וכשמו כן הוא.


צעד ארבע – ניהול תקין

ברוב המקרים, ניהול של עסק קטן מתבצע באופן לא פורמאלי, לטוב ולרע. במיטבו, ניהול לא פורמלי מאפשר קבלת החלטות מהירה וזריזה, זמן תגובה אפסי ויכולת לפתוח בריצה מהירה להשגת יעדים הרבה לפני המתחרים. למעשה, חברות גדולות רבות מנסות לייעל את מערך הניהול שלהם על מנת להשיג בדיוק את אותו האפקט משום שהוא מהווה יתרון תחרותי גדול.

אבל כל היתרונות בצורת הניהול הלא פורמאלית מתפוגגים כאשר המנהלים עצמם יורדים ברמת התפקוד שלהם מסיבה כלשהי, ובדיוק אז, יש יתרון גדול לצורת ניהול פורמלית יותר ומדויקת יותר.

ניהול פורמאלי מורכב מכינוס והפעלת הגופים השונים שחברה צריכה להפעיל על פי חוק, ברמה מעשית. דוגמה לכך תהיה ישיבת דירקטוריון. ישיבת דירקטוריון מהוה ישיבה בה נציגי בעלי החברה מקבלים החלטות ומעבירים אותן לביצוע על ידי בעלי התפקיד הניהוליים הזוטרים יותר.

שלב הניהול התקין כולל התאמה של תהליכי הניהול התקין ויצירה חכמה של מסגרת שבה ניתן להעלות לדיון, באופן לא מאיים, נושאים מורכבים ולקבל בהם החלטות.

זהו קרוב לוודאי השלב הכי רגיש, והפעלה נכונה שלו כוללת בדרך כלל מעורבות כבדה של אחד המומחים של עוצמה עסקית, על מנת לוודא שהצעד הזה לא מתדרדר לכדי מלחמה אלא הופך להיות מקום בטוח ופרודוקטיבי עבור שני הצדדים לבחינת מצב החברה, הצעדים הנדרשים לביצוע, ויצירת מעורבות מלאה של כל המשתתפים.

כשהוא נעשה במיטבו, בצעד הזה עולים לדיון כל המרכיבים השונים ששוחחנו עליהם בפוסטים הקודמים, אחרי שבעלי המניות מתודרכים על טיבו, ועל הפעולות שינקטו בו. הניסיון מלמד שביצוע השלב האחרון בצורה מאוד מובנית יכול לשפר מאוד בעיות עם שותפים ולגרום לעסק להמריא לרמות תפקוד גבוהות בהרבה.

כדי לנצל את הניסיון הרב של מומחי עוצמה עסקית בטיפול בבעיות עם שותפים בעסקים כמו שלך, לחץ כאן ותוכל ליהנות מניסיוננו הרב.מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים