האמת מאחורי הוצאות שכר עובדים

האמת מאחורי הוצאות שכר עובדים
זמן קריאה 2 דקות

איך שילשנו את הרווח באמצעות ניהול נכון יותר של שכר העבודה?

בפוסט הזה אני אראה לך כיצד יותר משילשנו את הרווח בעסק בעזרת ייעול שכר העבודה ומבלי להקטין בש"ח אחד את עלות שכר העבודה בעסקנשמע משונה? אתה צודק. הידע הזה הוא בהחלט לא נחלת הכלל ומעטים האנשים שיודעים לייצר אותו. ויחד עם זאת זה אפשרי. אז בוא נפסיק לדבר ונצלול לנתונים.

כולנו משלמים הוצאות שכר, והרבה ממנו. בוא נבחן דוגמה מספרית:

נניח שאתה משיג מחזור חודשי של 1 מליון ש"ח, עובד ברווח גלמי של 70%, משלם 200,000 ש"ח הוצאות שכר בחודש, ומרוויח 100,000 ש"ח בחודש בשורה התחתונה. עכשיו נניח שלאחר שביצעת עם העובדים שלך כמה פעולות חכמות, הם מייצרים כעת מחזור של 1.3 מליון ש"ח בחודש, על אותן הוצאות שכר בדיוק. אתה היית נשאר ביד עם רווח של כ- 300,000 ש"ח בחודש, אם לא עשית שום פעולה נוספת (ואולי יותר מכך אם היית יודע איך להזניק את הרווח הלאה).

בטבלה מטה תוכל לראות כיצד זה נראה:

יעוץ פיננסי

מדוע זה קורה אתה שואל? מזה קורה משום שהוצאות השכר בעסק נשארו קבועות ועל התוספת למחזור אין עלויות נוספות משמעותיות. לכן רובן מחליקות כולן באופן אלגנטי לשורת הרווח. זו המתמטיקה הבסיסית. וכך זה נראה באחוזים:

ייעוץ ניהולי

הנקודה היא ששכר עבודה שאתה משלם קונה לך את המבנה היחסי של עוגת ההוצאות (כל ההוצאות שלך), אתה יודע, התפלגות ההוצאות היחסית שלך ממחזור, וכמובן, כתוצאה גם מה שנשאר, אתה יודע, הרווח.

באופן הזה שכר עבודה של חודש יוני קונה לך את כלל מחזור החשבוניות שתחייב בחודש יולי או אוגוסט או מועד אחר בעתיד. מדוע? משום שכדי להוציא חשבונית, תידרש לאתר לקוח פוטנציאלי, תצטרך למכור לו, ואז לספק לו את הסחורה ולהגיש לו חשבון לחיוב. ומאחר וכל אלו מבוצעים ע"י אנשים (ולא למשל על ידי המלאי במחסן, או על ידי מטר רבוע של נדל״ן, וגם לא על ידי המזגנן במשרד) לשאלה בכמה מחזור עסקאות יוכלו העובדים שלך לטפל בחודש אחד יש השפעה ניכרת על הרווח שלך. והנתונים מראים שבאופן הזה תוכל להכפיל את הרווח שלך פי 3 או 4.

בדיוק כפי שתוכל לראות בגרפים מטה:

ייעוץ ניהולי

לעומת זה:

ייעוץ ניהולי

אז בוא נסכם מה היה לנו פה:

  1. פעולה חכמה אחת גרמה להגדלת המחזור ב-30%.
  2. מבלי להעלות את שכר העבודה
  3. ומבלי להגדיל את הוצאות התפעול בעסק.
  4. תוספת המחזור של 30% תורגמה ל- 300% רווח.
  5. במונחים כספיים הרווח גדל מ -100,000 ל- 300,000 ש״ח כל חודש.
  6. במונחים שנתיים – הרווח גדל מ-1.2 ל-3.6 מליון ש״ח לפני מס.
  7. הבעלים של העסק ימשוך השנה עוד 1.5 ש״ח בדיווידנדים.

וזאת רק ההתחלה.

זה קסם אתה שואל? ממש לא. 

האם ניתן לבצע פעולה מסוג זה גם בעסק שלך? קרוב לוודאי שכן. לא משנה מה גדול העסק שלך, תסכים איתי שפעולה כזו יכולה להקפיץ את העסק שלך לרמה הבאה שלו. אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ולברר האם זה אפשרי. בהצלחה.מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים