החלטות גביה או ימי תשלום – והשפעותיהן על העסק שלך

החלטות גביה או ימי תשלום – והשפעותיהן על העסק שלך
זמן קריאה 2 דקות

ניהול פרויקטים מורכבים

החלטות גביה או ימי תשלום – והשפעותיהן על העסק שלך

זהו פוסט שלישי בסדרה אודות בפוסט סוגיית תנאי אשראי לקוחות / ימי תשלום לקוחות וההשפעה העצומה שלהם על איכות השינה שלך בלילות (שלא לדבר על מצב חשבון הבנק העסקי שלך).

בפוסט הראשון שוחחנו על מחשבון לחישוב השפעות ימי אשראים או החלטות גביה או ימי תשלום לקוחות על העסק שלך.

בפוסט השני שוחחנו על כמה מקרים נפוצים שממחישים כיצד באופן מעשי מתרחשות "התאונות" שפוגעות לך בתזרים.

עכשיו, בוא ונדבר על 3 משמעויות ופעולות שעליך לעשות.

פעולה ראשונה – סוף מעשה במחשבה תחילה

אחד הדברים הכי חשובים הוא להבין ולהיערך מראש. מה הזמן הכי טוב להימנע מתאונת דרכים? נכון, לפני שהנהג קדימה "מתיישב על הבלם" במהירות 130 קמ"ש בכביש רטוב בדיוק כשאתה קרוב מספיק מאחור כדי להריח מה יש בתא המטען שלו..

ובנמשל שלנו, בניהול עסק, קריטי לקבל מושג ברור מה היקף החשיפה שאתה עומד להידרש לעמוד בה מראש (או כמה כסף אתה צריך להביא לעסק בעוד חודש), על מנת שתוכל לקבל החלטה אם מתאים לך, ואם לא מתאים, כדי שתוכל לנקוט בצעדי מנע לפני שאתה מקבל את הטלפון מהבנקאי שלך.

המומחים שלנו בעוצמה עסקית בודקים את המשתנים הללו באופן רציף ומתמשך כדי לוודא שהפתעות לא מופיעות בעסק שלך בצורה לא צפוייה, וכשאתה עושה את העבודה, זכור שלא מדובר רק בספקים אלא בשלל הוצאת אחרות שנכנסות לתחשיב. המחשבון יעזור לך.

פעולה שניה – התאמת אשראי ספקים גב אל גב

אם אין ברירה, ולפעמים אין, קריטי לבנות את המודל העסקי מלכתחילה כך שאתה ממקסם את היכולת להעביר אשראי ספקים ניתן, לאשראי ספקים מתקבל. כמו המשחק כיסאות מוזיקאליים, אתה לא רוצה להישאר עם החשבון שרובץ בעובר ושב שלך, כאשר אתה לא בנוי להיות בנק.

פעולה שלישית – הבנה והתיידדות עם מחלקת הבנקאות שלך

רוצה או לא רוצה, כמעט תמיד, ובטח בהקשר של עסקים שעובדים עם עסקים business to business (בניגוד לעסקים שעובדים עם פרטיים שמשלמים במזומן business to customer), לעסק שלך יש מחלקת בנקאות לא מוסמכת (בלי ששמת לב לכך, אתה הבעלים של עסק נוסף – בנק). אתה חושב שמנהלת החשבונות אמורה לטפל בזה, אבל היא לא. מדוע? משום שאין לה שום כלי לדעת כיצד עובד בנקאי, ואתה מצפה ממנה להיות הבנקאית שלך, מול הלקוחות.

זה מרתק כשאתה חושב על כך. יש לך מחלקת אשראי לקוחות. יש לך כסף שלך שאתה נותן ללקוחות בתקווה שהם יחזירו אותו. ולפעמים, אתה צריך לנהל אותם כדי שלא יכנסו למשיכת יתר. מתחיל להיות מוכר? אה! הבנת על מה אנחנו מדברים!

אז מה עושים?

ובכן, לא נבהלים. בנק בדרך כלל מרוויח כסף, ואפילו הרבה נכון? בדיוק.

כל מה שצריך לעשות הוא פשוט מאוד להכיר בתופעה ולנהל אותה כך שתמיד תרוויח ושיהיו לך הכלים הנדרשים להפעיל בנק תקין:

כלים שמתחילים ברזבות אשראים שאפשר להעמיד עבור לקוחות ותהליכים ומדויקים כדי לוודא שהעסקאות מתרחשות כמתוכנן. ואגב, התשואה של בנק על ההון שהוא מעמיד גבוהה במיוחד, כשהוא עובד נכון. כשזה נעשה במדויק, המומחים של עוצמה עסקית יכולים להראות לך כיצד לפעמים הרווח על המחלקה הבנקאית שלך יכול להיות גבוה יותר מהרווח מהפעילות העסקית שלך.

מעניין אותך? רוצה לשמוע עוד? צור איתנו קשר ונשוחח.מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים