התכונות האידיאליות לעובד – סקירה מה חשוב? חלק 5 מ-5

התכונות האידיאליות לעובד – סקירה מה חשוב? חלק 5 מ-5
זמן קריאה 2 דקות

איך לנהל עובדים – רשימת מאפיינים של מנהל מצליח

אנחנו משוחחים על רשימה של מאפיינים, שיגרמו לעובד שכיר ליכולת לייצר ערך גבוה מאוד עבור המעביד שלו, ושבהעדרם, הוא פשוט יהיה עוד "הוצאה" בעסק, מהסוג שלא ממש מייצר עושר חדש או דוחף את העסק קדימה. שוחחנו על החשיבות האדירה של הבנת הרשימה הזו, ועל מרכיביה: העדר אלמנטים שמונעים יכולת לממש פוטנציאל, סימנים לקיום ידע או נסיון שנובעים מנטייה או משיכה לתחום בו יעבוד והבנה אינטואיטיבית של המשוואה עלות מול שווי תפוקות שנובעות מהתפקיד.

אבל גם אם תמצא את העובדים המיוחדים הללו, שכוללים את כל המרכיבים כדי ליצור ערך רב עבורך, אתה תגלה משהו שמצאנו במרוצת השנים, בעוצמה עסקית:

אותם עובדים יכולים ליצור ערך עצום ורב תחת מנהל אחד, אבל הרבה פחות תחת מנהל אחר.

וזה מאוד מוזר.

מדוע מנהל אחד יכול לקחת עובדים מעולים ולגרום להם לייצר הרבה מאוד עושר לחברה, ומנהל אחר, עם אותם עובדים ממש, לא מצליח לעשות זאת?

אפשר לשאול זאת אחרת.

מה יודע המנהל הראשון, שהשני לא גילה עדיין?

אתה יכול לתאר לעצמך שהבטנו בנושא הזה במשך הרבה מאוד שנים, וגילינו סידרה של מאפיינים שנוכחים אצל בעלי עסקים מהסוג הראשון, אבל לא אצל בעלי עסקים מהסוג השני.

ואז, עשינו נסיון:

לקחנו מנהלים מהסוג השני, ועברנו איתם על המאפיינים הללו, שהם לא מכירים, והראינו להם כיצד להשתמש בהם.

לאחר כמה שבועות, חזרנו אל אותם מנהלים כדי לשאול "מה השתנה".

התוצאות היו מעניינות מאוד. המנהלים שקיבלו את הדפוסים של המנהלים שכן ידעו כיצד לגרום לאנשים לעשות מה שהם רוצים דיווחו על עליה מהירה מאוד בשיתוף הפעולה שקיבלו מעובדיהם, ועל שינוי חיובי בפרמטרים הכלכליים של שכר העבודה.

מדהים.

הדבר הבא שעשינו היה להעלות את כל אלו על הכתב. למעשה החומר המקורי קיים, בעוצמה עסקית, עד היום, בצורת תקציר, שכולל את הנקודות החשובות שאתה צריך לדעת. והתקציר זמין לבעלי עסקים שמעוניינים לעיין בו ללא עלות. 

לא הרבה יודעים זאת, אבל כל בעל עסק מוזמן לתאם לעצמו פגישה ללמידת הקובץ אצלנו, ללא עלות, ואנו נאפשר גם לך ללמוד אותו ונראה לך כיצד השתמשו בעקרונות המפורטים בו בעלי עסקים אחרים, כדי להשיג את ההצלחה שלהם.

זהו חלק משירות הפרו-בונו של עוצמה עסקית לקהילת בעלי העסקים. 

כדי לתאם לעצמך פגישה ללמידת הקובץ אצלינו מלא פרטיך. ואגב, גם להתכתב או להתקשר אלינו זה בסדר.



מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים