התכונות האידיאליות לעובד – סקירה מה חשוב? חלק 1 מ-5

התכונות האידיאליות לעובד – סקירה מה חשוב? חלק 1 מ-5
זמן קריאה 1 דקות

תכונות המפתח שאתה רוצה אצל העובדים בעסק שלך

אחרי התבוננות בגיוס של אלפי עובדים על ידי העסקים אותם המומחים של עוצמה ליוו במרוצת השנים הארוכות, וחשוב מכך, אחרי ניתוח התוצאות של אותם גיוסים, עולה שיש מספר תכונות מפתח נדרשות אצל עובדים, אשר בנוכחותן העובד החדש יוכל לייצר תועלת לעסק במהירות. במילים אחרות, ניתן לומר שיש איזו רשימה של מאפיינים, שיגרמו לעובד להיות בעל יכולת לייצר ערך גבוה מאוד עבור המעביד שלו, ובהעדרם, הוא יהיה פשוט עוד "הוצאה" בעסק, מהסוג שלא ממש מייצר עושר חדש או דוחף את העסק קדימה.

למעשה, ישנם כמה דגלים אדומים מעניינים שכדאי להכיר, שמופיעים כאשר אתה מגייס מועמד שאינו בעל תכונות המפתח הללו. מאחר והם כל כך חשובים ריכזנו אותם עבורך מטה.

הדגלים הללו הינם:

א.    חוסר התקדמות של העסק קדימה.

ב.     עלות שכר עבודה גבוה ביחס לפרמטרים כלכליים שמושפעים מעבודה (כמו, למשל, מחזור חשבוניות).

ג.      רווחיות נמוכה מדי או הפסדים.

ד.     עומס שנובע מכך שאנשים לא מספיקים או מבצעים נכון את העבודה.

ה.    מנהלים שנשארים תקועים בתפקיד "העובד" או, אם הם מנסים לצאת מהתפקיד הזה (ולעשות דברים אחרים), מוצאים את עצמם קורסים חזרה לתוך התפקיד, פשוט משום שהמצב הולך ומורע בהעדרם.

אפשר לומר שההבנה מה התכונות האידיאליות לעובד, או מה חסר אצל עובדים כדי שיוכלו לייצר ערך אמיתי בתפקידם, הינה קריטית לבעלי עסקים ומנהלים. האמת היא, שהנסיון של המומחים של עוצמה עסקית מגבה טענה זו, על ידי סטטיסטיקה אחת מאוד חד משמעית ומאוד מדויקת:

כשאתה מאתר את העובדים שחסרים יותר מדי "מהתכונות האידיאליות לעובד", אתה משיג שיפור כמעט מיידי בביצועים הפיננסיים. זה דבר שעד שלא ראית אותו בפעולה, קשה לך להאמין מה עוצמתו האמתית ומה הביטויים הפיננסיים המלאים שלו.

בסדרה זו, נדון ברשימה זו, על מנת שאתה תוכל לייצר עבור עצמך את קפיצת המדרגה העסקית, על ידי טיוב כוח האדם שאתה מעסיק.

רשימת תכונות המפתח, כמובן, מתחילה בדבר שנקרא פוטנציאל אישי, ועליו נרחיב בפוסט הבא.מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים