מודל ארבעת השלבים חלק 2

מודל ארבעת השלבים חלק 2
זמן קריאה 2 דקות

שלב 1 – שלב יזם

בפוסט הקודם שוחחנו על מודל ארבעת השלבים ועל השלבים המרכיבים אותו.

שלב 1 – שלב היזם הוא מוכר היטב לכל מי שאי פעם הקים את עסק (ולפעמים לא כל כך מוכר לאנשי דור שני והלאה, וגם לא לשכירים משום שהם מעולם לא עברו אותו).

השלב הזה פשוט מקסים.

אתה מתחיל אותו בלי שום דבר: אין לך כסף, אין לך עסק, אין לך עובדים, יש לך בעיקר רק דבר אחד ושמו רעיון ואמונה.

אתה מתחיל ממש מכלום, ויש משהו מחנך ומלמד עם היזון חוזר מיידי שמלמד אותך מה המחיר של טעויות מייד במקום אין לך כסף לאוכל או משכורת להביא הביתה. בשלב הזה יש תכנים חינוכיים מקסימים, שבדרך כלל למי שלא חווה אותו הם עשויים להיות חסרים בהמשך.

השלב הזה מאופיין בעיקר בעבודה קשה, ועומס לא סביר, ולחצים ובעיות שמקיפים אותך מכל עבר. זה פשוט שלב מאוד מאוד קשה. בשלב הזה למעשה ההתכנות של המודל העסקי שלך עומדת למבחן וברוב המקרים מה שמסיים את השלב הזה לא דומה לתוכנית העסקית שחשבת שאליה אתה הולך. אתה לומד למידה מהירה מאוד, מתקן, משפר, מטייב ומעצב את העסק שלך כך שיוכל לעמוד על רגליו.

בשלב הזה אתה לבדך. אין לך עזרה כי אין לך תקציב לעזרה. אתה עושה מיליון דברים במו ידיך ולא מספיק כלום. יש לך בעיה כרונית של ניהול זמן ויעילות (כי פשוט אין מספיק שעות ביום לאדם אחד לעשות כל מה שצריך לעשות בעסק).

אם הכל עובד כמו שצריך, אתה לא מבלה בשלב הזה יותר מדי. למעשה, זוהי מתכונת בטוחה לצרות צרורות להישאר במצב הזה לאורך זמן. את השלב הזה יש לעבור בתוך מספר חודשים לכל היותר.

בשלב הזה נעשית עבודה אסטרטגית וכלכלית שמטרתה היא לייצר זרם הכנסות בסיסי שיוכל לעשות שני דברים בעיקר:

א. להוכיח את ההיתכנות של הרעיון הגולמי בקווים כלליים או במילים אחרות, שאפשר לעשות את זה,
וב. לממן את המשך ההתקדמות הלאה.

עם השלמת השלב הזה – סיימת את שלב 1 – ואתה מוצא את עצמך בשלב הבא במודל, הלא הוא: שלב 2 – מנהל עבודהמעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים