ניהול פיננסי

שירותי החברה
ניהול פיננסי

ניהול פיננסי

התכלית של ניהול פיננסי היא לוודא שהעסק שלך בריא, ואם הוא חווה קשיים – להגיד לך במהירות מה לעשות כדי להעלות אותו במהירות על פסי הבריאות.

אם אתה לא עושה את זה – הפיננסים שלך לא מנוהלים נכון. לניהול לא נכון של הפיננסים בעסק – תמיד יש מחיר. והמחיר מתעצם עם הזמן ככל שהנושא לא מטופל, או שמטופל לא כהלכה. תמיד חכם יותר לטפל בבעיות כשהן עדיין קטנות מאשר להידרש לטיפולים מסובכים ומורכבים בהמשך (מצריך אנרגיות שאין, זמן שאין, וכסף שאין, ולפעמים כבר מעבר לנקודת ההצלה).

אז מה זה בכלל ניהול פיננסי ומדוע הוא חשוב?

תראה, בדיוק כפי שאתה משתמש במדחום כדי למדוד את טמפרטורת הגוף שלך (חום הינו אינדיקטור שמעיד על קיומה או העדרה של בעיה) כך עליך למדוד פרמטרים ספציפיים בעסק באופן קבוע, כדי להבין מה מצבו.

זוהי פעולה סטנדרטית שיש לבצע באופן שוטף. אתה רוצה לדעת האם קיימת או לא קיימת בעיה. ולא פחות חשוב, אתה רוצה לדעת, האם קיימים אינדקטורים שמצביעים על כך שממש עכשיו ״מתבשלת״ אצליך בעסק בעיה, כזאת שעכשיו עדיין לא רואים אותה, אבל שתוצאותיה יבואו לידי ביטוי בעוד כמה חודשים. ואז הן יהיו קשות בהרבה לטיפול.

אפשר לומר שניהול פיננסי מציג לך תמונה בהירה – האם העסק שלך ״בריא״ או ״חולה״ ובמידת הצורך מתניע תהליכי תיקון שיכניסו אותו לתלם, ויבריאו אותו, מיד עם גילויים. אתה אף פעם לא רוצה להתעלם מקיומם. מי שמנהל את הפיננסים שלו בצורה נכונה – קונה לעצמו לילות רגועים ושלווים, ללא דאגות.

הנה שלושת האינדיקטורים שאתה חייב לדגום במסגרת הניהול הפיננסי של העסק:

  1. העסק יציב.
  2. העסק רווחי.
  3. העסק צומח.

אז מה בדיוק אתה יכול ללמוד מהאינדיקטורים הללו ומדוע הם כל כך חשובים?

ניהול עסק

שלושת האינדיקטורים

אינדיקטור 1 – עסק יציב

האם העסק שלך יציב לאורך זמן? האם הוא יכול לפרוע את כל חשבונותיו בזמן? האם אתה לא נאלץ לדחות תשלומים לספקים, לבצע פריסות תשלומים או להטוטים פיננסים כאלה ואחרים שמסתכמים בקושי לשלם בזמן ובצורך להגדיל אשראי וליטול חובות יקרים?

ניהול פיננסי דוגם את יציבות העסק שלך בכל יחידה של זמן, ותפקידו להתריע על תקלות ולהחזיר את העסק שלך למסלול של בריאות.

אינדיקטור 2 – עסק רווחי

האם העסק שלך מייצר מספיק רווח ביחס למאמץ שלך וביחס לסיכונים שנטלת?

העולם הפיננסי, כידוע, מתגמל בתשואות גבוהות את מי שנוטל סיכונים גבוהים. האם העסק שלך מייצר לך מספיק רווחים שווי כלכלי נאות כדי לפצות אותך באופן נאות על הסיכונים שנטלת? (אתה זה שחתום לבנקים ולספקים).

אם זה לא קורה, יש לך בעיה בניהול הפיננסי שלך. אתה מאבד זמן יקר משום שלא קיבלת התרעה בזמן על התחלת הבעיה, ולא הכנסת לתהליך את הפעולות שיבטיחו עליה מהירה על מסלול הרווחיות.

אינדיקטור 3 – עסק צומח

האם הצמיחה של העסק שלך רווחית? האם רווחיות העסק שלך – הולכת ועולה על פני ציר הזמן? 

שים לב שגרף מכירות ורווחים סטטי לאורך זמן – מעיד קיומה של בעיה. ההוצאות בעסק תמיד מתייקרות לאורך זמן – הוצאות השכר עולות, עלות הדלק עולה, החשמל מתייקר וגם אחזקת משק הבית שלך עולה יותר לאורך זמן (דיור, מזון וכו'). כשהרווח שלך קבוע או סטטי לאורך זמן – משמעות הדבר שהרווחיות הריאלית שלך נשחקת.  

ניהול פיננסי חכם יאתר את הבעיה מיד עם התחלתה ויגרום לכך שהעסק שלך יעלה במהירות על מסלול הצמיחה הרווחית.

יעוץ לניהול עסק

איך עושים זאת?

העסק שלך תמיד בטוח

זה תמיד מתחיל בהעמדת מערכת של מדדים ודגימות של מצב העסק, משום שבלי נתונים לא ניתן לדעת במדויק מה שורש הבעיה ועל מה יש לבצע תיקון. ככל שתעמיד את מערכת המדידות והניטור של הביצועים העסקיים שלך בשלב מוקדם יותר, כך תקנה לך לילות של שינה רגועה בהמשך.

הפרמטרים דורשים כמובן התאמה מעסק לעסק משום שהם מותאמים למודל העסקי ולשיטת העבודה של העסק שלך. מה שמתאים לעסק של יבואן, לא בהכרח מתאים לעסק תפעולי או לעסק שמספק שירותים.

השלב הבא הוא לייצר מערכת שמתריעה בפניך על תקלות, ולספק לך את הכלים המתאימים שבעזרתם תוכל לנווט את העסק שלך אל מסלול הצמיחה, היציבה והרווחית.

מה עושים?

החדשות הטובות הן שאינך צריך להמציא דבר. רוב הבעיות שאתה מתמודד עימן כבר עלו וכבר נפתרו על ידי עסקים גדולים ממך, ותיקים ממך. כל שעליך לעשות הוא למנף את הניסיון הזה, ולהעתיק ולהדביק במקום להמציא.

למד כיצד לנהל את הפיננסים שלך בחוכמה והבטח לילות שינה ערבים, נטולי דאגות. 

רוצה לשמוע כיצד? צור עימנו קשר ונראה לך.

מעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים