תהליכי עבודה

זמן קריאה 2 דקות

תהליכי עבודה

אולי פעם מצאת את עצמך מכין משהו במטבח בעזרת ספר בישול או מתכון.

המתכון גילה לך כמה דברים:

  •         מה אתה צריך כדי לייצר את המוצר הסופי,
  •         מה הפעולות שאתה צריך לעשות,
  •         מתי,
  •         ואיך.

אם המתכון שנעזרת בו (וזה "אם" גדול מאוד) היה מתכון נכון, בסוף המתכון קיבלת את המוצר הסופי המיועד או המתוכנן.

ואם המתכון היה מתכון לא טוב (ויש כאלו המון), היה פער גדול מאד בין התמונה שהוצגה לך לבין התוצר שהתקבל אצליך בפועל במטבח.

תהליכי עבודה הם המתכונים כיצד לייצר את התוצר של העסק שלך –  הדבר שמשלמים לך עליו, או חלקי משנה נדרשים כדי להגיע למוצר הסופי.

מתכונים גרועים (חלקיים, חסרים, פשוט לא נכונים) לא יעשו זאת, ובמקום תוצר נדרש, הם ייצרו משהו אחר, פגום, לקוי, מלא רעשים ובעיקר יקר מדי.

דוגמה אתה רוצה?

הנה: מתכון טוב למכירת מוצר ללקוח יניב לך הזמנה סגורה ומתועדת שכוללת הסכמה על כל התנאים המסחריים וכוללת את כל הנתונים הנדרשים לביצוע ההזמנה ואספקתה ללקוח מרוצה, בלי שיש צורך לומר מילה אחת נוספת.

מתכון גרוע למכירת מוצר ללקוח יניב אין סוף שיחות בין אנשי הביצוע ואנשי המכירות. לקוחות מאוכזבים בגלל שהמוצר לא תואם את מה שהובטח להם בע"פ או לא סופק בצורה או בזמן הנכון. המון שינויים ותיקונים במהלך העבודה כיוון שהמפרט לא היה סגור כמו שצריך, ולקינוח, הדובדבן על הקצפת – לקוח שלא מוכן לשלם בזמן, כי אף אחד לא החתים אותו או הסביר לו מה תנאי התשלום.

הו, הזוועה.

עסק מצליח ופשוט למדי מורכב, אם תנתח זאת לעומק, ממאות תהליכי עבודה, מתכונים.

עסק מורכב עשוי להיות מורכב מהרבה יותר.

אם תחשוב על זה, תבין מדוע אנשים מוכנים לשלם סכומים נאים ולקנות עסק עובד. לפעמים, המחיר והזמן של גילוי ואיסוף כל התהליכים והדיוק שלהם עד אשר כולם עובדים בצורה נכונה ומתואמת עולה הון עתק. ולכן זול  יותר לשלם למי שבנה אותם.

תהליכי עבודה טובים משיגים עוד דבר מעניין.

הם מנתקים את התלות בין האנשים הטובים שעושים עבודה, ובין העבודה שצריכה להיעשות. במילים אחרות במקום להעסיק נבחרת של כוכבים (יקרים, שהעסק תלוי בהם)  – תהליכים מאפשרים לך להוזיל את עלויות השכר שאתה משלם (ואת התלות שלך בעובדים הכוכבים – מה אם ירצו לעזוב).

תהליכים נבונים מאפשרים לך להחליף אנשים בקלות רבה.

הסוף לתלות.

לקבלת פרטים נוספים כיצד נוכל לעזור לך בבניה נכונה של תהליכים בעסק שלך – צור קשר כאןמעניין? רוצה לקבל עוד מידע על ניהול העסק ובחינם?

הירשם וקבל כל שבוע רעיונות ומידע שימושי לניהול העסק

עוצמה עסקית לא תשתף את המידע שלך עם אף גורם. אנא בדוק את מדיניות הפרטיות שלנו לפרטים